| SimpleGirl408 a întrebat:

Cam cate kilograme ar trebui sa am la inaltimea de 163 cm?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RawGrey a răspuns:

Greutatea ideala este cu 10 mai putin decat inaltimea ta. In cazul tau 63-10 = 53 kg ar fi ideal. happy

| SimpleGirl408 explică (pentru RawGrey):

Mersi.
Celorlalti v-am dat vot!

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

53-55 kg

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DEPINDE şi de vârstă ( pe care n-ai indicat-o )!

Din întrebările tale anterioare, am observat că ai cam 12-13 anişori.

Greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 56 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Toate cele bune.

| Anca2999 a răspuns:

53 dar depinde de oase

| TeDrqq a răspuns:

53 - 55

happy

1.63, 63-10 = 53

Funda?

| Cristal11 a răspuns:

55-60
Atat trebuie sa ai.
Sau si sub 55