| MyNameIsNotImportant a întrebat:

Cam cati ani pot sta cu polipii nazali`? deocamdata sunt mici. dar eu am mai fost o data operata de polipi si amigdale si nu mai vreau a 2a oarasad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| ioska a răspuns:

Pana nu mai poti respira pe nas, in mare majoritate a cazurilor polipii recidiveaza
operatia anterioara a fost dureroasa din cauza amigdalelor, polipii nu dor asa tare

| MyNameIsNotImportant explică:

Ionut eu stau in Germania. in fine.ms pentru sfat big grin

| Mustache a răspuns:

Salut.Mie la 6 ani la un consult mi-au zis ca am polipi si trebuie sa ma operez.Printr-un concurs de imprejurari am plecat cu bunica in vacanta(la buzias)inainte de operatie.Cand m-am intors am fost la doctor si mi-a zis ca daca ma duc acolo cel putin 1 data la 4 ani nu mai trebuie sa ma operez.
Dupa parerea mea mai bine ai incerca sa te duci acolo decat sa te operezi din nou
Oricum, bafta.