| Adrick a întrebat:

Cam ce inaltime si cite kg ar trebuie sa aiba un baiat de 17 ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Maariiaa a răspuns:

Bună.

După părerea mea, un băiat de 17 ani are trebui să aibă o înălțime cuprinsă între 1, 70 și 1, 80 și o greutare cuprinsă între 60 și 75 de kilograme.
Depinde foarte mult de înălțime,apoi de grautate. Dacă ești înațt o să fie mult mai ușor cu greutate, dar dacă ești scund o să fie mai greu puțin.
Dacă vrei să aflii exact de la un specialist consultă unul. Nu sunt specialist, dar ți-am spus ce știu.

Numai bine!

3 răspunsuri:
| BRG a răspuns:

2 metrii și 100 kg hai dă cu stupidul în mine, ce întrebare de inginer pui, mergi la un doctor să afli exact ce vrei.

| eXtreme21 a răspuns:

Intre 1.70 - 1.75 m si 60-70 kgwinking. funda

| Fartie a răspuns:

Pai depinde.eu am 14 si am 1.84 m. depinde de parinti, daca sunt sau nu inalti, si depinde de cum te dezvolti big grin vot?