| Feyenooord666666 a întrebat:

Cam cu cat platesti mai putin daca ai trimitere pentru un rmn cerebral si il faci la stat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Asigurat? zero

| Feyenooord666666 explică (pentru sierra1):

Nu primesti nici o reducere daca esti asigurat?

| Vântulalb a răspuns:

Este dintre investigatiile care se platesc integral oriunde.

| sierra1 a răspuns (pentru Feyenooord666666):

Ești asigurat, ai trimitere și esti in limita fondurilor alocate de Casa de Asigurari de Sanatate - plătești zero

| Feyenooord666666 explică (pentru sierra1):

Trimitere care presupun ca trebuie sa o ai de la neurolog?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Platesti 0 daca ai trimitere. Astepti vreo 3 luni. La alea mai scumpe gen ct pe tot corpul mai platesti poate 200 de lei. Eu am facut la privat si am platit 200 la rmn fara decontare si 300 la ct

| sierra1 a răspuns (pentru Feyenooord666666):

Medicul de familie declanșează totul

| Feyenooord666666 explică (pentru anonim_4396):

Trimitere de la neurolog nu?

| Feyenooord666666 explică (pentru sierra1):

Deci el te trimite la neurolog, dupa care neurologul cu trimitere la rmn.

Sunt la clinica privata cu locul de munca de aceea intreb.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Feyenooord666666):

Da cred ca poate si medicul de familie

| sierra1 a răspuns (pentru Feyenooord666666):

Drum bun și sănătate

| alina2k18 a răspuns:

E gratuit daca ai trimitere dar fondurile se epuizeaza rapid la mai toate clinicile/spitalele private si oricum asteptai 3luni.
Si eu am de facut 2 RMN uri cu trimiteri dar ql fonduri deci voi scoate banutii din buzunarwinking cand o sa ii am laughing

| Feyenooord666666 explică (pentru sierra1):

Thanks o sa vad cum fac.

| Feyenooord666666 explică (pentru alina2k18):

La asa ceva ma asteptam, deci oricum as face tot scot bani din buzunar.

asta e