| katalyn16tpu a întrebat:

Cam de o saptamana am mainile reci si 2 degete de la mana stanga amortite, varsta 44 ani.Care ar putea fi cauzele? Ce masuri pot sa iau?
Nu vreau raspunsuri gen, fa-ti analize sau asa. Poate stiti vreun remediu sau altceva. Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| vangaelis a răspuns:

Posibil probleme cu circulatia perfierica cu toate ca, de regula in acest caz si picioarele iti vor fi reci.
Dar avand in vedere varsta dumneavoastra, luati in considerare ca exista mai multe cauze posibile ale suferintei dumneavoastra. Acestea pot fi de natura neurologica, vasculara, reumatologica si hematologica.
Masurile pe care le puteti lua este sa mergeti la medic.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat