| boris255 a întrebat:

Cam in cate zile trece o entorsa la glezna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca se pune imediat la loc si se foloseste compresa rece, atunci dupa 2 zile de relaxare isi revine complet.
In caz contrar se rezolva la ortopedie si poate dura saptamani bune.

| sierra1 a răspuns:

Probabil n-o să fii încântat de răspuns dar ani de zile o să ai o slăbiciune la piciorul ala!

| Freya1 a răspuns:

Daca nu este ceva grav o saptamana doua.
Cu gheata si creme antiinflamatoate plus repaus trece.

| Alexandru250201 a răspuns:

3 saptamani sau ceva de genul