| gladiatoru5000 a întrebat:

..la entorsa glezna ai voie sa calci pe el?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Demidol a răspuns:

Nu, in nici un caz. Umbli "in trei picioare", adica cu 2 carje si un singur picior.

| gladiatoru5000 explică (pentru Demidol):

Eu n-am avut de unde sa iau carje ..doctoru mi-a zis ca pot calca pe el fara sa fug sau joc fotbal ...am o intrebare e nornal sa ma doara dupa fiziotarpaie si kineto ...glezna la vremea rea?

| Demidol a răspuns (pentru gladiatoru5000):

La vreme rea, cand se schimba vremea, da, te va durea mult timp de acum inainte.

| gladiatoru5000 explică (pentru Demidol):

E normal sa doara chiar și după ce se vindeca entorsa? La vreme rea zic

| Demidol a răspuns (pentru gladiatoru5000):

Nu e normal. Dar are sa te doara cu siguranta la vreme rea, chiar si dupa ce se vindeca. Locul ramane mai sensibil. Dar cu timpul, trece.