| rainlover a întrebat:

Cancerul este vindecabil (oare?). Metoda lui Rudolf Breuss - "tratament care consta in a bea doar suc si ceai ( din anumite alimente) timp de 42 zile"

Ce stiti de acest tratament? L-a folosit cineva? a avut efect?
Multumesc p/u raspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Nu va imbatati cu apa rece.Singurul in masura sa indice un tratament este medicul.Totul depinde de stadiul bolii, de organul bolnav, de rezistenta organismului si de moralul bolnavului. Daca un regim cu sucuri ar putea salva un astfel de bolnav, crezi ca s-ar mai chinui savantii lumii sa gaseasca leacul bolii, ar mai cheltui sume uriase in cercetare, ar lasa sa moara oameni de seama?

cami
| cami a răspuns:

Nu stiu desprea aceasta metoda (merita incercata), si da, cancerul este o boala vindecabila. Intr-adevar, nu tratata ca pe o simpla raceala, insa cu multa buna-vointa, si cu sprijinul celor dragi, cred ca ce se poate trece peste happy...

| metamorfoz a răspuns:

@mira: nu te imbata cu apa rece! Industria farmaceutica e unul din titanii industriei in lume.Asadar, la cercetarea si ulterior descoperirea de noi si noi medicamente pentru diverse afectiuni, nu se va renunta niciodata! Dar, ma rog, nu vreau fiu extremista...si stiinta are rolul ei si meritele ei, este cert! Dar cancerul (daca nu este deja metastazat pana peste cap si cu complicatii majore - afectare de organe vitale si asa mai departe) il poti vindeca si fara medici. Toata smecheria, daca vrei, pentru asta, se afla in cap! Multa lume nu stie, dar gandul este cea mai puternica forta creatoare... dar pentru ca habar n-are ca o poseda, nici o foloseste.Insa autosugestia, repetitia zilnica si aisdua a faptului ca vrei sa te faci bine, focusarea numai spre aceasta directie(cu crearea unei forme-gand care-si va face treaba ulterior), credinta ferma ca acest lucru se poate, cultivarea in tine a bunatatii si iubirii iti vor arata ca Cineva are o putere imensa! Chiar daca ti se pare aberant ce-ti spun, crede-ma, e un adevar! N-o sa incep sa vorbesc mai mult despre asta, as putea fi luata de nebuna de catre cei care nu rezoneaza cu mine...asadar, ma limitez sa spun ca facand cele de mai sus si combinand asta cu: renuntarea la carne, prajeli, produse rafinate (gen zahar, ulei sub orice forma s-ar gasi ele) si consumul "excesiv" tongue de fructe si legume proaspete (pe cat posibil cat mai usor preparate sau nepreparate si consumate in forma primara), bautul ceaiurilor din plante cat mai diversificate, consumul mierii de albine cu propolis (care are si actiuni antivirale - iar unii virusi pot provoca cancerul!)...toate astea combinate intre ele, te pot face sa simti pe pielea ta experienta unei asa numite(inca!) "vindecari miraculoase".
Ah, si nu mai zic ca e exclus orice contine E-uri (limitarea la fructe, legume si combinatii intre ele + paine si cam atat!), nu mai mentionez ca e nevoie de aer nepoluat(o vad ca pe o experienta undeva in munti, intr-o cabana izolat de restul lumii si de stress unde sa faci toate astea, cumva!), ca e nevoie de liniste si sa nu te mai stresezi de nimic, nici macar de boala in sine pe care o privesti ca pe un ceva pasager in viata ta. (stress-ul e unul din factorii favorizanti ai aparitiei cancerului)
Eu sunt sigura ca se poate! Si desi, paradoxal, iubesc medicina si ma fascineaza, sunt la fel de sigura si ca, desi stie multe, nu le stie pe toate! Iar asta e unul din lucrurile pe care ea nu stie sa le explice... Dar in fond, nici nu mai conteaza... Multa sanatate sa fie!

| rozalia25 a răspuns:

Depinde unde si in ce faza e. Sunt multe tratamente naturiste, ideea e sa nu se infometeze de tot pacientul, dar nici sa manance e-uri si cinservanti si daca poate sa faca miscare, sa mearga intr-un loc nepoluat. Daca poate incerca: Grecia-Eghina-Nectarie (cauta pe google pentru mai multe detalii)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am folosit aceasta metoda, 40 de zile, este buna doar in cazul detoxifierii organismului, dar nu si pentru afectiuni canceroase, eu avand o afectiune cancerigena la colon!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai intii am sa-mi cer scuze pentru eventualele greseli gramaticale.Fiul meu in virsta de 39 de ani a tinut cu strictete acest regim timp de 11 zile, dupa care au inceput complicatii f.mari care au dus la deces.Omul in disperarea lui incearca orice iar 1oo1 de suplimente chipurile naturale cu preturi care intrec orice limita a bunului simt si care in afara de speranta nu-ti rezolva nimic. Un cancer cu metastaze vindecat este prost diagnosticat.In ultimele zile ale fiului meu i-si exprima regretul ca nu a facut tratamentul de specialitate.Cancerul a fost la pancreas cu metastaze pe ficat iar de la diagnosticare pina la sfirsit a durat 2 luni si citeva zile.am sa va spun ca nu a baut nu a fumat nu a pierdut nopti, dar este adevarat ca a mincat f.multe mezeluri, dulciuri si bauturi carbogazoase in cantitati periculoase.La ora asta sunt o fosta mama care i-si roaga sfirsitul.Parerea mea? urmati tratamentul dat de medic.Nu uitati avem medici buni dar daca e sa mori poti face orice ca tot acolo ajungi.tot ce am incercat pentru fiul meu era prea tirziu. DUMNEZEU SA IL IERTE.