| Marius94_5839 a întrebat:

Am avut pojarel, am stat 5 zile in casa, timp in care am baut vreo 4 litrii de ceai pe zi. Nu am baut "apa chioara" deloc in aceste 5 zile, iar acum dupa ce sunt complet vindecat totusi am buzele uscate. Care este motivul pentru care buzele mele sunt complet uscate? Oare sunt deshidratat dar totusi mie nu imi este sete? Stiti vreun remediu pentru buze incredibil de uscate?

Astept raspuns! Dau funda tongue

Răspuns Câştigător
| RonyJey a răspuns:

Dupa 5 zile nu ti se hidrateaza pielea. Trebuie sa iti obisnuiesti organismul cu cat mai multe lichide astfel incat sa nu mai ramana deshidratat. Insa poate sa fie si o problema medicala si poate ai nevoie de niste vitamine ca sa poti sa absorbi lichidele. Iar cu buzele rezolvi usor, chiar daca esti baiat iti iei un balsam din acela de la Nivea, si te dai cu el tot timpul cand stai in casa.