| Gyany02 a întrebat:

Cancerul pulmonar se poate trata cu suc natural de catina,morcov... leguminoase, fructe?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu se poate trata asa. Aceste suplimente alimentare pot ajuta pacientul sa se simta ceva mai bine, dar nu ii vor prelungi viata.

Abh
| Abh a răspuns:

Pe langa aceasta dieta, e nevoie de tratament citostatic si chimioterapic.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Abh):

Din pacate, tot se moare si cu alea. Cu tratamentele alea te chinui inutil.

| Abh a răspuns (pentru Cosmin86):

Te contrazic, cunosc persoane operate de 12-13 ani care au facut apoi tratament cu citostatice si cobaltoterapie si sunt bine merci si in ziua de azi. Au avut noroc ca au descoperit tumora la timp.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Abh):

Sigur aveau cancer pulmonar si nu cancer la san? eu pe toti care ii stiu cu cancer PULMONAR ( si personal si vedete la televizor ) s-au curat foarte rapid, 2 ani deja e record

| Captoresque a răspuns (pentru Cosmin86):

Eu am avut cancer tiroidian la vârsta de 21 de ani și am scăpat în jumătate de an cu radioterapie și citostatice. Nu se moare de cancer decât dacă este descoperit tardiv, în stadiul metastatic.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Captoresque):

Acum cati ani ai?

| Captoresque a răspuns (pentru Cosmin86):

Aproape 23.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Captoresque):

Multi inainte! Si multa sanatate big grin

| mdaria a răspuns:

In general sucurile ajuta foarte mult si chiar pot avea rezultate foarte evidente. Sucul de morcov curata foarte bine plamanii si intreg organismul de toxine - vezi aici http://blog.jorjette.ro/sucul-de-morcovi/.

Natura ne ofera doar sanatate. Pentru a profita de ceea ce ne ofera, trebuie sa renuntam la alimentele care ne dauneaza si sunt multe.

Daca alegem sa avem o hrana sanatoasa, de tip raw vegan, sunt ferm convinsa ca se pot trata foarte multe boli, inclusiv diverse forme de cancer, bineinteles nu in stare critica.

Sanatate si numai bine!