| Mihai_Răileanu_1991 a întrebat:

Cand alerg mai mult si repede ma doare ceva in partea dreapta in fata langa coaste...ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctoressa a răspuns:

Durerea ta este cauzata de mobilizarea sangelui din ficat in timpul efortului; va disparea dupa ce organismul tau se va obisnui cu efortul pe care il faci. http://www.i-medic.ro/......ndru-drept

7 răspunsuri:
| Duucu a răspuns:

Splina.Înseamnă că stai prea mult cu fundul la PC și ieși doar odată de lună afară.

| Mihai_Răileanu_1991 explică (pentru Duucu):

Joc fotbal de 2-3 ori pe saptamana...winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este ceva normal de care nu trebuie sa iti faci griji, i se intampla oricui.este splina cea care te do0are pentru ca nu esti obisnuit cu efortul mai intnst.iti recomand sa alergi pe distante scurte si dupa progresiv pe distante tot mai mari. dupa ce ai exerciitiu nu o sa mai ai probleme, garantat!

| zuzualina a răspuns:

Ficatul. De la efort.

| Bοgdαη a răspuns:

Pai asta inseamna ca nu ai rezistenta, ceea ce te doare pe tine este splina, ca sa nu te mai doara trebuie sa incepi cu alergari usoare pe distante medii si cu timpul nu o sa te mai doara...eu aveam aceeasi problema si acum alerg fara probleme 5-6 km
bafta!

| ferdin a răspuns:

Presupun ca te doare splina ceea ce dovedeste ca nu ai rezistenta.Rezistenta tio poti marii prin alergari de genul :1 minut cu viteza maxima si 3 minute alergare usoara.

| Banibanibani a răspuns:

Ficatul. Fa mai intai incalzirea si dupa alergi. Daca faci mut efort dintr-o data nu-i bine. Asa se intampla la fiecare persoana. Bafta!