| AvalohAlyn a întrebat:

Cand in timpul zilei se iau multivitaminele efervescente? Si dupa masa sau inainte?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Skippy223 a răspuns:

In majoritatea cazurilor se iau dupa mancare, dimineata.
Nu ai prospect? Sau pe cutie, ar trebui sa scrie.

3 răspunsuri:
| Cameliapantiru a răspuns:

Cel mai indicat ar fi sa te uiti pe prospect sau sa ceri informatii de acest tip de la medicul care ti le-a recomandat sau de la farmacia din care le-ai cumparat.
Din experienta mea, vitaminele se iau in prima parte a zilei (pana in ora 12), dupa micul-dejun (care se recomanda a fi consistent).

| hyperbeast777 a răspuns:

De obicei pastilele efervescente se iau dupa masa si se iau o data pe zi