| anonim_4396 a întrebat:

Cand m-am pus in pat sa ma culc, pe spate, am respirat adanc si deodata am simtit ca ma inteapa plamanul drept(cred) pe urma ma intepa defiecare data cand respiram si nu puteam sa respir adanc din cauza asta.(cu vreo 40 minute in urma). acum nu ma mai inteapa dar parca nu pot sa repir adanc, parca am nevoie de mai mult aer, sa fie din cauza ca sunt panicat? dar de ce ma intepa cand respiram? mi s-a mai intamplat cateodata dar atunci daca imi schimbam pozitia in pat si respiram parca se rupea ceva inauntru si pe urma imi reveneam complet dar nu si acum.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Du-te la doctor si va o radiografie, fa-ti analizele de sange nu fi nepasator, ai facut efort?

| kmidodo a răspuns:

De obicei plamanii nu dor. S-ar putea sa ai o problema musculara sau un nerv inflamat si cand respiri sa simti o anumita durere, motiv pentru care nici nu poti respira profund. Cel mai bine ar fi sa mergi la med. de familie pentru. un control. Daca ai fi racit la plamani ai avea aceste simptome (si altele ) in orice pozitie nu doar culcat. Asta iti spun SIGUR!

| Hiraani a răspuns:

S-ar putea sa fi racit la plamani...sau din cauza ca esti panicat ..depinde.o alta boala.