| bluewolf1997 a întrebat:

Când m-am trezit în această dimineaţă mă durea capul și ochii au început să îmi lăcrimeze. Mă întreb dacă o să răcesc iar (PS am avut sinuzită acum două săptămâni)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Archangells a răspuns:

Bea ceai cu miere, ghimbir si lamaie si fa infuzie de musetel. Respira aburii fierbinti de musetel, Mananca usturoi, Hrean mai ales, tinctura de propolis, poti inhala fumul e la o frunza de dafin. Fa sport sa transpiri, deoarece creste imunitatea, cardio deoarece inima are un camp electromagnetic care amplifica puterea de vindecare, zambeste si razi deoarece stimuleaza endorfinele, serotonina, dopamina care vindeca si mai repede, iubeste deoarece oxitocina deschide inima si mai mult si vindeca si roaga-te lui Dumnezeu sa iti dea sanatate deoarece poate e de natura spirituala. Poti merge la un maslu care iti fortifica sufletul care reprezinta baza pe care e intemeiat trupul. E un fel de devirusare spirituala. Doamne ajuta si sanatate!

1 răspuns:
| Staif a răspuns:

Esti deja racit.