| anonim_4396 a întrebat:

Salut, de dimineață mă simțeam rău și mă durea capul.
Dar acum mai pe seara nu am mai nimic, ar putea fi COVID-19?
App. nu am interacționat cu nimeni în ultimele două săptămâni, fiindcă am stat doar in casă. Dar așa mai mi s-a întâmplat de mai multe ori în ultimii ani și în 2-3 zile a trecut.
Și să precizez că am stat toată ziua cu ochii la soare și când am plecat la umbră capul îmi "ardea" laughing
Voi ce ziceți?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Celcestietot a răspuns:

Insolatie?

| Alverto a răspuns (pentru Celcestietot):

Aaa da cred că ai dreptate, cred și eu că după câteva zile de neiesit din casă și după expus la temperat-uri ridicate. dar e ceva foarte grav?

| Celcestietot a răspuns (pentru Alverto):

Daca ai facut insolatie, nu este nimic grav, dar daca este alta cauza, asta nu mai stiu sa iti spun happy

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pai tu te auzi ce spui, daca nu ai intrat in contact cu nimeni cum ai putea sa iei coronavirus?
E la fel de inteligenta intrebarea ta precum cei care au un ac in casa de ani de zile, dupa ce se inteapa in el intamplator intreaba daca nu cumva au luat Hivwinking

| Alverto a răspuns (pentru Simpatic):

Stimate domn, citește mai bine intrebarea. și dacă ai știi că la Constanța s-a depistat primul pacient care a luat acest virus prin aer (prin aer omule) nu cu intercațiuni, genul tau de oameni avem nevoiewinking Da recunosc, m-am panicat deoarece m-a luat așa dintr-o dată, tu ce ai fi facut... Deoarece în acel moment eram foarte departe de un spital, dar apoi mi am amintit că am stat toată ziua in soare

| anonimg a răspuns:

Stai linistit ca trebuie sa ai mai multe simptome la coronavirus:
Febra (minimum 38 grade Celsius)
Tuse
Dificultate la respiratie – in cazurile mai severe
Sursa: https://www.reginamaria.ro/......-prevenita
La tine cred ca este insolatie.

| Alverto a răspuns (pentru anonimg):

Da asta cred și eu bro, și dacă se găsește cineva pe aici care va face insolație și sunteți că în cazul meu la acel moment (departe de un spital) va recomand să faci o răcorire cu apă rece! Și dacă insolația se intensifică cel mai bine ar fi sa mergi la cel mai apropiat spital!

| siriusblack98 a răspuns:

Da,este fix Coronavirus.Altceva nici nu ar putea sa fie.Pe om nu il doae capul decat de la acel virus.

| JulyDreams a răspuns:

Si eu m-am simti rau, dar nu de la virus, ci din cauza ca am stat in curent... sper laughing Daca ai stat mult la soare, poate fi si asta o cauza pentru durerea de cap.