| kisskisskiss a întrebat:

Când mă trezesc dimineață am ameteli, simț ca o să cad din picioare și am mai tot timpul o amețeală. Se poate să fiu însărcinată? Menționez ca mai e o săptămână până trebuie sami vină ciclul. Aștept orice răspuns. Va mulțumesc mult

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| michael5813 a răspuns:

Astea nu prea sunt simptome care sa te duca cu gandul la o sarcina dar nu sunt nici de neglijat! ma gandesc ca ai in jur 18-19 ani si la varsta asta se mai intampla la ridicari bruste din pat. oricum o vizita la medic e de dorit!

| Adviceforeveryone a răspuns:

Buna! Aceste simptome pot fi si din alta cauza, nu neaparat de la o sarcina. Asteapta pana iti vine menstruatia. Daca iti vine si acele simptome tot persista, te sfatuiesc sa consulti un doctor. Daca iti intarzie menstruatia o saptamana-2 si inca ai acele simptome, iti sugerez sa mergi la farmacie sa cumperi un test de sarcina. Daca testul e negativ, mergi la un consult. Nu neglija nici o simptoma.