| kisskisskiss a întrebat:

Când mă trezesc dimineață am ameteli, simț ca o să cad din picioare și am mai tot timpul o amețeală. Am si sensibilitate la miros cand merg cu masina mi se face greata.Se poate să fiu însărcinată? Menționez ca mai e o săptămână până trebuie sa-mi vină ciclul. Aștept orice răspuns. Va mulțumesc mult

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Consider ca nici Mama Omida n-ar fi in masura sa-ti de un raspuns clar, concis si corect la o astfel de intrebare ghicitoare pana in momentul in care nu vei catadixi sa ne dezvalui daca ai intretinut vreodata un sex real, sau consideri ca este mult prea mare secretul pentru a-l dezvalui si noua. Multe se pot intampla cu o saptamana inainte de menstruatie, insa aparitia simptomele premenstruale este cam improbabila. De asemenea simptomele descrise de tine, in nici un caz nu reprezinta simptome de sarcina, pot fi semnele unei anemii sau cauzate de o constitutie mult prea fragila, sau de o anorexie cronicizata.

| Popa_Carmen_2002 a răspuns:

Buna! nu ai absolut nimic crede-ma! am 14 ani si nu am avut un contact sexual si crede-ma ca sunt sigura ca nu sunt gravida asa ca nici tu nu esti pentru ca am aceleasi probleme ca tine (ma rog am avut) ai o cadere de calciu ia un calciu si magneziu care sa aiba si niste fier sau du-te la un medic de familie si zii sa iti recomande ceva
iti recomand sa iti faci si un test de sarcina!
dar sunt sanse slabe sa fi gravida!
pentru ca sunt mai multe semne!
ingrasarea progresiva
ameteli
gaze-balonare
pofta mai mare de mancare-pofte
intarzierea ciclului-sau intreruperea
cam atat stiu!
sper ca te-am ajutat

| Doub a răspuns (pentru Popa_Carmen_2002):

Eu în locul tău n-aş fi aşa sigură.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Popa_Carmen_2002):

Din ce motiv ii recomanzi testul de sarcina? Nu a amintit sa intretinut raporturi sexuale. De asemenea testul de sarcina nu se face cu o saptamana inainte de menstruatie ci doar dupa o saptamana de intarziere. De semenea multitudinea aceea de simptome de sarcina insirate macar ai o minima idee cam cand pot sa se manifeste?

| DumnezeuTatal a răspuns (pentru Popa_Carmen_2002):

Iisuse...