| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o problemă de ceva timp, în timpul somnului am sângerări nazale, dar nu pentru un timp îndelungat ci doar pentru câteva secunde. După ce mă trezesc am ameteli cam pe toată durata zilei. Dimineața când mă trezesc și suflu nasul dau afară numai sânge... Este grav sau e doar de la oboseală. Țin să menționez că am sinuzită. Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Un medic ar fi mai in masura sa te ajute. Deci mergi la un control.

| CuriousStuff a răspuns:

Poate fi si grav dar nu cred ca e, din cauza oboselii nu ai epistaxis oricat de obosit ai fi. Ori ai o problema cu nasul (o deviatie de sept) ori un deficit al unui factor de coagulare. Du-te la ORL sa vada ce e cu nasul tau si daca nu e nimic mergi la medicul de familie si spune-i ce ti se intampla. S-ar putea sa scapi cu cateva medicamente.
Multa sanatate.

| vocea a răspuns:

Stai linistita ca nu ie nimic... aveam prieteni care si daca se spalau pe fata cu apa rece le curgea sange din nas. dar acum le-au trecut. Vasele tale din nas sunt foarte sensibile aasa ca ai deocamdata grija cu ele! Si nu ar strica sa mai treci si pe la medicul de familie.