| anonim_4396 a întrebat:

Cand mananc mancare prajita imi ghioraie matele, mai ales intestinul gros si se formeaza niste bule de aer care se elibereaza din intestine.Este natural? De ce se produce acest simptom?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pot fi mai multe: ficatul, splina, lipsa florei microbiene, iritatie intestin gros si altele pe care nu le stiu eu! Deci, cea mai buna treaba: mergi la medicul de familie care-ti va da trimitere la un specialist. Pe aici nu sunt doctori si cel ce-ti da un diagnostic este un mincinos si nesimtit. Cu lucruri de astea nu te joci!

| Zuzu1991 a răspuns:

Nu mai manca mancare prajita? tongue

| Legion7X a răspuns:

Mănâcă cartofi înăbușiți sunt mai buni cu un pește la grătar. supe, paste cu cașcaval, ciuperci etc tocănuri, salată de lăptuci cu cartofi fieŕți. Evită prăjelile în excess. 1 irită colonul treptat. Eu n-am probleme mănânc orice piperat, condimentat etc, dar am decis să, evit cartofii prăjiți, sau prăjelile

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Normal că e natural
Doar nu or fi bășini sintetice
Ia carbocid ca să stopezi efectul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Normal ca e normal. E mai greu de digerat mancarea asa

| NunuNini a răspuns:

Nu e normal. Ai probleme cu ficatul. Mergi la medic. Medicamentul recomandat mai sus e bun doar pentru o remediere temporara pana faci tratament. Dar nu ajuta pe termen lung.