| alexflor a întrebat:

Cand poate un bebelus sa ridice capul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

Alexflor, depinde de la copil la copil. Nu toti sunt la fel. Al meu de ex in prima saptamana de viata l-am pus pe burtica pe saltea si s-a ridicat din maini si saracutul isi tinea capusorul destul de bine si chiar il rotea usor stanga dreapta.

2 răspunsuri:
| carmen_9743 a răspuns:

Copilasii culcati pe burtica sunt primii care-si dezvolta mai bine muschii gatului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nepotelul meu in a patra zi de la nastere a ridicat capul. primul, la 2 saptamani fiind nascut cu 4, 5 kg. copii din ziua de astazi sint precoce, deosebiti, toti. pe vremea mea nu-i imbracam in salopete din prima zi, ii tineam infasurati in scutece ca niste carnaciori, nu ridicau capul decat pe la 5-6 saptamani, sedeau dupa 6 luni... copiii acum la patru luni se ridica in sezut. ma uimesc si ma gandesc ce lucru minunat sa avem generatii de copii atat de vigurosi, frumosi si inteligenti.