| Oriana_2284 a întrebat:

Ce poate sa faca un bebelus de 4 luni?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dara a răspuns:

Fiecare copil este unic si are ritmul lui de dezvoltare. Noi mamicile trebuie sa tinem cont de acest lucru.
http://www.topsanatate.ro/......21602.html
http://www.suntmamica.ro/Dezvoltarea-bebelusului-de-4-luni.html
http://mamici.ele.ro/Simturile_bebelusului_intre_3_si_6_luni_--a9267.html

2 răspunsuri:
| nicky a răspuns:

Un bebe la 4 luni poate sa:-zambeasaca in fata oglinzii
- se linistete la auzul muzicii
_se poate rostogolii de pe spate pe burta
isi tine capul drept si nemiscat pentru. putin timp
-isi intoarce capul in toate directiile
-se poate deplasa in patut prin miscarile de inot
-trage spre el obiecte agatate si le duce la gura
-e interesat de producerea de noi sunete
-imita mai multe sunete
-plescaie si loveste la beie
Astea nu sunt neaparat sa la faca pe toate dar unele dintre ele ar trebuie sa le observi. Sa cresteti mari si sanatosi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zambeste in fata oglinzii si la vederea altor persoane, se bucura cand vede sticluta cu lapte, deschide gurita cand vede lingura, e un mic "bandit"...gangureste...ii place sa-l tii pentru. putin timp in pozitia de sezut, ii place sa-l pui pe burtica...