| anonim_4396 a întrebat:

Cand poti ramane insarcinata dupa cezariana

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cel mai bine este sa treaca 24 de luni din momentul nasterii pana la urmatoarea tentativa de sarcina. Oricum, macar 18 luni sunt absolut necesare.

Abh
| Abh a răspuns:

E bine sa astepti doi ani pana sa ramai insarcinata din nou, altfel riscul de ruptura uterina in timpul sarcinii e foarte mare.

| Leea1234 a răspuns:

Dupa cel putin 2 ani de la operatie!

| Me,myself & I a răspuns:

Din cate stiu eu trebuie sa treaca macar 2 ani de zile

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dupa prima cezariana am ramas insarcinata la fix 1 an si nu am avut nici pe dracu a fost chiar mai usoara ca prima, iar dupa a 2 operatie am ramas iar insarcinata dupa 1 an jumate si am nascut prin cezariana a 3 oara si a fost mai usoara ca celelalte 2 la un loc.Curaj, nu te lua dupa parerile celor care au citit sau auzit la tv.tot felul de prostii, daca e sa mori poti muri si dupa prima operatie, ai incredere ca totul va fi bine, mergi la un doctor bun, nu depune nici un fel de efort stai relaxata, gandeste pozitiv si ai sa vezi ca va fi mai usor ca la prima