| Other00 a întrebat:

Când respir la maxim simt o durere ca un junghi în partea dreapta imediat sub omoplat. Deja ma tine de vreo 2 săptămâni. Ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Depinde cat de severa e durerea. Durerea "merge" si in fata? Ar putea fi o nevralgie intercostala. Daca nu te-ai lovit sau altceva, deci daca durerea a inceput din senin.
De obicei trec de la sine. Nimic ingrijorator. Daca totusi nu trece in decurs de o luna sau nu se amelioreaza deloc trebuie sa mergi la medic (in primul rand medicul de familie, sa vada mai exact unde e durerea si daca te trimite la neurolog sau pneumolog sau altceva...).
Multa sanatate.