| verutz a întrebat:

Salut! Ieri cand am fost la fotbal am alunecat si am cazut pe spate, tin sa mentionez ca am 176 si 72kg, dupa ce am cazut n-am putut sa respir si ma doare spatele, sub omoplat in partea stanga, simt un junghi de fiecare data cand ma aplec, cine se pricepe, as dori niste sfaturi sau ceva

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

N-ai nimic, e doar o lovitura la fotbal, e normal sa ti se taie respiratia pe moment cand cazi asa, am patit d-astea cu zecile. Junghiul ala poate fi un junghi intercostal care trece de la sine in cateva zile din cauza loviturii, nu te speria la ce zic ceilalti sa mergi la urgente ca nu e cazul, e ceva banal care se duce curand.

| sammie a răspuns:

Mai bine îți dă medicul niște sfaturi.

| Sistemulxxl a răspuns:

Mergi la medic. Acum.

| Solann a răspuns:

Ieri trebuia sa mergi la medic. La urgente. Sfatul este sa mergi azi. Nu e joaca daca e cum spui.