| dorin_katapult a întrebat:

Cand zbor cu avionul mi se face mereu rau. Exista vreun remediu natural pentru raul de zbor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Macarius a răspuns:

Incearca sa pleci la drum cu stomacul semi-gol, sa nu mananci prea gras si picant in avion si sa te relaxezi. Stai cat mai intinsa si nu iti chinui ochii citind. Eventual, poti sa iti iei o sticluta de bitter suedez la tine, dar ai grija la gramaj, sa te lase cu ea in avion.

5 răspunsuri:
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Cand iti este rau poti incerca sa te calmezi cu ceva acru(zeama de lamaie). sau sa ceri de la farmacie un medicament contra raului.

| lost.in.rain a răspuns:

Ca remediu natural poti sa folosesti apa plata cu lamaie, din care sa bei cu inghitituri mici atunci cand ai senzatia de rau. De la farmacie poti cumpara Emetiral sau Metoclopramid.
Sanatate maxima!

| lalaghizi a răspuns:

Fetitei mele cand pleca in excursii indiferent cu ce calatorea isi lua cu ea oua fierte. Cand simtea ca-i vine rau manca cate unul.Incearca s-ar putea sa dea rezultate si la tine.Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu manand ghimbir, e foarte bun si e si tonic!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am mestecat guma tot drumul si a ajutat!