| Girly97 a întrebat:

Care ar fi diferenta in corpul nostru dintre a ne trezi singuri in mod natural si a fi treziti de cineva sau ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Tonusul fizic.Nu e tot una să fi trezit de ceas, de exemplu sau să te trezești în funcție de ritmul biologic. Dacă eşti trezit de ceva te simţi mai obosit, pe când dacă te trezeşti natural eşti mult mai odihnit.

| Frank51 a răspuns:

Nici-una.

| zilog a răspuns:

Este folositoare o femeie mai ales una mai mușchiuloasă la casa omului este bună de pernă nu ai stresuri că daca te rostogolești cumva din întâmplare peste ea noaptea in timp ce dormi o să o strivesti.
Am avut eu o iubita care am luat-o la 185Cm inălțime si 40 Kg si imi era frică să dorm cu ea noaptea in pat pentru ca nu cumva sa o strivesc sa ii rup vreo costa. Stai linistit am ajutat-o să ajunga la greutatea normala indecurs de 1 an pentru ca ea nu mai mâncase carne in ultimii 3 ani deloc si niciodata pentru ca ea avea salariu 100 euro si trebuia sa traiasca din acesti bani mama ei si fratele ei care erau arestati la domiciliu. Apoi am avut eu grija de toata acea familie sa fie bine.

Ziceam că este bine să ai o femeie seara când nu te ia somul daca faci dragoste gate este buna de somnifer
apoi noaptea daca crezi ca arde ceva pe la bucatarie doar ii dai vânt din pat si o trimiti la bucătărie să iit aduca apa
sau daca ai paranoia si crezi ca sunt hotii pe la usă o trimiti sa se bata cu hotii in speranta ca o sa ii mai impiedice câteva secunde cât sa ai timp sa sari de la geam in balconul vecinilor de de deseupt
eu așa m-am gândit daca cumva vin hotii noaptea la mine sa cobor din balconul meu in balconul vecinilor de desupupt pentru ca nu cred ca hotii au experienta mea de mers repede pe dinafara blocurilor
si eu mergeam si cu rola de cablu de utp băgată pe umăr fără frânghii si fara nici un sistem de protectie
nu stiu dacă mă credeți dar am urcat de la parter pe dinasfara balcoanelor până la etajul 4 sau 5 intr-o zi si am prins de fiecare balustrada de la balcon cablu de internet la fiercare etaj.
De multe ori ieseam pe dinafara blocurilor pe pervaze sau pe marginea aceea ingusta de pe dinasfara balcoanelor tinându-mă doar cu degetele de florile acelea de fier forjat de pe la balcon.
asa ca nu ma sperie ideea sa fug de hoti pe geam ori in sus ori in jos.

Este buna o femeie la casa omnului ca o trimiti sa iti ia medicamente
sau sa cheme salvarea daca cumva ai pătit ceva

Nu stiu dacă este bine să te trezești cu ea lângă tine ca te enerveaza pentru ca intr-un fel te simti judecat prin faptul ca inca dormi
sau ca vrei sa dai si tu vânturi dimineata
in afara de asta iti dai seama ca nu a facut nimic de mâncare
te ingrijorezi si pentru locul ei de munca apoi incepi sa iti faci griji ca o asa trebuiasca sa ii dai tu din banii tai bani pentru intretinere chirie si curent si asta te enerveaza maxim

este frumos sa te trezesti facându-ți oral când chiar ai de plecat undeva in realtiate la o ora de dimineata

dar in rest barbatii care sunt capabili sa isi caștige banii in decursul zilei sa fie lasati sa doarma dimineata ca oricum o sa ii trezeasca la ora 8:30 mai mult de 12 telefoane simultane cu tot felul de oameni care vor sa le presteze diferite servicii.
asa ca barbatii sunt ciudosi invidiosi prosti si ai dracului atunci cand ii deranjeaza cineva dimineata pentru ca barbatii dorm cel mai bine dimineata când nu mai trebuie sa aiba grija sa nu ii prinda iubite parul
cănd nu trebuie sa mai aibe grija sa nu dea vânturi
când nu trebuie sa aiba grija sa nu sforăie atât de tare.
dar in general este bine sa ai pe cineva de pernă pe care să ții o mână și un picior in timp ce dormi

| Cksihja a răspuns:

Alarma emite un sunet enervant care te stresează de dimineață pe când atunci când te trezești singur sau te trezește cineva nu simți același stres.

| InOrOut a răspuns:

Daca te trezeste alarma sau cineva si sari din somn poti avea senzatia de greata si tensiune ridicata un timp, cateva minute. Daca te trezesti singur nu mai ai nici o problema.