| 4evergentleman a întrebat:

Care credeți că este mai eficient pentru insomnie, stres și anxietate dintre ashwaganda ksm66 și uleiul de CBD? Cică acestea ar fi cele mai eficiente care se pot lua fără rețetă verde!
Chiar face minuni acest ulei? Daca nu m-au ajutat cele chimice sa scap de anxietate și altele oare vor face acestea care sunt naturale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CelCareRamaneInUrma a răspuns:

Am bagat Ashwagandha de la gymbeam(nu era ksm66 din cate imi aduc aminte)dar imi dadea o oarecare stare de calmitate(nu te gandi ca iei xanax)

| 4evergentleman explică (pentru CelCareRamaneInUrma):

Pe mine nici xanax nu mă poate calma la ce anxietate am cu tremur și toate cele alea cred că sunt frecție de picior daca nici xanax nu mai mă ajută. Cu somnul te ajuta? Sau nu ai probleme cu somnul?

| CelCareRamaneInUrma a răspuns (pentru 4evergentleman):

Am avut probleme cu somnul si am si acum(nu asa de rau).Am luat cinolazepam dar nu prescris(l-am luat de capul meu cum s-ar zice).Dar ma facea sa ma simt euforic, nu prea ma ajuta cu somnul.Du-te la terapie si nu lua ce am luat eu, mai alex Xanax(nu stiu daca cinolazepamul e tot alprazolam).Dar poti sa mori de la asa ceva si am auzit ca sevrajul e mai rau ca la heroina. Poti sa mori si de la sevraj

| 4evergentleman explică (pentru CelCareRamaneInUrma):

Știu cum e sevrajul că am intrerupt de multe ori brusc tratamentele, din păcate nu am murit dar m-am simțit incredibil de rău dar am făcut față, se mai numește sindrom de discontinuitate te rupe, 50 de simptome grave simultan te lovesc,am trecut luni de zile prin așa ceva și am supraviețuit,e o sinucidere curata sa iei câteva luni așa ceva și să întrerupi brusc,dar uite că sunt inca in viață nu am noroc sa mă sting! Da credd că e tot din categoria benzodiazepime ca și xanax-ul, iau zi de zi xanax de ani de zile și uite că nu mor, au încercat și alții să mă omoare cu un drog foarte periculos și nu am murit, am avut și forma severa de covid și nu am murit dar a murit maică-mea de la covid, nu mor nici cum sfidez moartea sunt inuman

| 4evergentleman explică (pentru CelCareRamaneInUrma):

Sper sa te faci bine, sa fii sănătos sa scapi de toate problemele astea, nu ești un băiat rău, sau așa pare happy

| CelCareRamaneInUrma a răspuns (pentru 4evergentleman):

Multumesc,am anumite probleme de natura mintala/psihica si acum.Nu sunt nici vreun sfant, dar multumesc.Imi pare rau de mama ta

| 4evergentleman explică (pentru CelCareRamaneInUrma):

Vad că oamenii cu probleme psihice au respect cat de cat bun simt,e un paradox,ăștia sănătoși sunt răi din calea afara și perverși happy
Asta e,și mie îmi pare, mi-a distrus optimismul,era un om ca mine care ura minciuna și oamenii falși,perverși. O sa murim oricum cu totii dar noi ăștia cu probleme murim în suferințe toată viața,nu avem leac laughing mai avem și momente ok,dar rar! Nu contează ce ai contează să fii OM,sa ai caracter, numai handicapații marginalizează oamenii cu probleme psihice, de obicei acești oameni au un IQ măricel și empatie mai mare că cunosc suferința! Ăștia sănătoși sunt inculți nu generalizez dar multi sunt așa. Toate geniile sufereau de boli grave psihice ce avem noi e pepsi pe lângă ce sufereau aia numai că noi nu suntem genii asta e baiulhee hee
Nu sunt nici eu sfânt dar noi știm ce înseamnă să suferi sa treci prin greutăți cumplite nu facem mișto de alții ca handicapații nu dam bullyng, eu cel puțin respect pe orice om indiferent că e amarat sau prost sau cum o fi nu fac diferente atâta timp cât are bun simt, nu îl desconsider.

11 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| robertpingu11 a răspuns:

Nu stiu sa iti raspund exact la intrebare, dar am un aproape raspuns. Cel mai bine ar fi sa suni la un specialist, adica un medic (somnolog), inainte de a lua orice medicament sau supliment alimentar. Din moment ce sunt fara reteta, inseamna ca sunt cel mai probabil suplimente alimentare. Cu tot respectul iti spun ca sumplimentele alimentare nu iti fac bine daca sunt loate fara un rost, mai ales fara prescriptie de la medic. Daca chiar vrei sa le iei, intreaba un medic. Daca nu vrei sa intrebi un medic, incearca sa nu le iei prea des, pentru ca iti fac sistemul imunitar mai slab

sper ca ti-am fost de folos!

| 4evergentleman explică (pentru robertpingu11):

Daca alea de la psihiatru nu au ajutat astea cred că sunt apa de ploaie, ogramada de tratamente am încercat pentru anxietate și nu am ameliorat-o! Deja am luat xanax mult mai mult decat trebuia astea nu sunt așa de nocive, nu cauzează dependenta. Mersi de răspuns oricum, o seara faina sa ai!
Medicul care prescrie tratament pentru somn e psihiatru nu somnolog să știihee hee

| robertpingu11 a răspuns (pentru 4evergentleman):

Hmm, credeam ca e somnolog, idk, oricum, zic totusi sa contactezi ceva medic in domeniu.

Seara frumoasa si tie!