Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Care e cea mai buna vitamina pentru sanatatea ochilor? multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
16 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Vitamina A si E

| Céline7 a răspuns:

Vitamina A pe care o poti gasi in : Morcovi, paine, Cartofii dulci
Ficat
Mango
Spanac
Caise
Lapte
Branza
Oua

| Azµre a răspuns:

Vitamina A, dar ai grijă în exces are efecte negative grave!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Toata lumea stie : Vitamina A!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vitamina A e cea mai buna.

| SefaTa97 a răspuns:

Vitamina A. Se gaseste in morcovi. happy

| feraryyy78 a răspuns:

Mananca multa varza.

| DarkGhost a răspuns:

A

| YoMsG a răspuns:

Vitamina A.

| silvius162003 a răspuns:

Caroten, Afine si Luteina

| Loreen2001 a răspuns:

Vitamina A
Ceva sanatos, si care gasesti oriunde si contine vitamina a, este MORCOVUL
Funda!big grin

| BibiRose a răspuns:

Vitamina A. Morcovul este bogat in vitamina aceasta.

| fabia a răspuns:

Vitamina A

| EsheK100 a răspuns:

Vitamina "C"