| anonim_4396 a întrebat:

Care e cel mai bun mierea sau zaharul alb/brun?
Sunt un pic dependent de dulce!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Mierea e mai buna

| KodrutZ a răspuns:

Mierea, evident. Nu esti dependent de dulce, ci ai probleme de alimentatie. Vorbeste cu un nutritionist. In mod normal ar trebui sa iti iei tot dulcele de care ai nevoie din fructe si o lingurita de miere pe zi, nu cantitati industriale.

Răspuns utilizator avertizat
| PedoBarbie a răspuns:

Mierea.

| Madayna a răspuns:

Mierea este mult mai buna si sanatoasa, daca este de calitate si nu cu adaos de zahar.

| SorinTudor a răspuns:

Mierea e mai dulce si mai sanatoasa decat zaharul.

| diaac a răspuns:

Mierea este mai sanatoasa ca zaharul, dar atentie de la cine cumperi miere, sa fie cineva de incredere. Sunt producatori care fac mierea cumva din melasa, nu mai stiu exact detaliile dar devine si mai nesanatoasa ca zaharul. Cumpara mereu de la cineva despre care stii ca are stupi si face mierea in mod natural si sanatos, fara sa puna in ea cine stie ce ca sa vanda mai mult.

| FrateleAndrei a răspuns:

Ambele dar iti recomand mierea.Este buna pentru tuse se foloseste pentru ceai.Pe scurt Mierea.

| oldbluegrumpyman a răspuns:

Intrebarea asta are vreun scop ascuns? Mierea e mai sanatoasa, mai dulce, mai placuta la gust si nu ingrasa. E mai buna la orice dar nu o poti folosi in anumite cazuri.

| andreea8stanciu a răspuns:

Mierea e mai dulce ca zaharul :o