| justyoung9 a întrebat:

Stiu ca extractul de stevia rebaudiana (stevia dulce) este sanatos fata de zaharul alb. Dar fata de zaharul brun? Eu ma gandeam sa inlocuiesc zaharul cu stevia. Este vreo problema, avand in vedere ca nu are calorii, iar eu sunt slab?

2 răspunsuri:
| Peridava a răspuns:

Nu e nici o problema ca nu are calorii. Dar, este alta stevie decit cea cultivata la noi si care se pune in bors. De unde o procuri ca sa o cultivi?

| justyoung9 explică (pentru Peridava):

Se pot cumpara seminte, planta intreaga sau extracte din planta