| Gopo9 a întrebat:

Care e cel mai calitativ ulei de măsline?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Contrar a ceea ce se crede uleiul de masline de mare calitate se gaseste si in Italia, Spania, nu doar Grecia!

cel mai premiat ulei de masline din lume este cel din Spania >> Rincon de la Subbetica -el este considerat cel mai bun din lume actual!

| Violleta2022 a răspuns:

Cel care este PRESAT LA RECE, indiferent ca-i din Spania, Grecia, Italia sau Australia.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ala luat direct de la mici producatori din Grecia

| ValentinMihai78 a răspuns:

Cel mai calitativ ulei de măsline, este exact ca și uleiul de floarea soarelui cumpărat din țara de origine, de la un producător local care îl produce în mod tradițional, cu prese tradiționale, fără a interveni în produsul final cu ceva.
Da, există uleiuri premiate, există uleiuri de calitate, dar întotdeauna la un produs comercializat se va interveni pentru a putea rezista mult timp pe rafturile magazinelor!