| mgtow a întrebat:

Care e duritatea apei in Brasov si in cartierele din municipiul sacele: medie - dura sau normala? Care ar fi solutia sa facem ca apa sa iasa mai curata de la robinet fara sa cumparam apa plata sau sa mergem la izvor (e departe de aia zic).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| qrage a răspuns:

Este foarte dura apa in brasov... Solutia este instalarea unui Filtru (purificator) de apa. cam scumpe dar merita.

| mgtow explică (pentru qrage):

E 150 de lei unu, ieftin da.

| qrage a răspuns (pentru mgtow):

Sunt si cu 30 de lei filtre, mai bine pui o strecuratoare. tot aia este. eu vb despre cele cu osmoza inversa, lampi UV si toate cele...

| qrage a răspuns:

Un filtru bunicel costa in jur de 300 de euro, un filtru bun cam 1000 si unul foarte bun aproximativ 5000 de euroi(!). Ca sa nu mai pun si consumabilele care se schimba o data sau de doua ori pe an si costa cat jumate din pretul filtrului... Dar dupa cum am spus, Merita!