| Vernusio a întrebat:

Care e "hrana" buna pentru creier?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Rodeaza.ti creierul....hrana perfecta!

| RAY a răspuns:

Https://draxe.com/15-brain-foods-to-boost-focus-and-memory
carnea de peste somon,fructele,legumele,maslinele, avocado, ciocolata neagra, oua, nuci,

| Nemessys a răspuns:

Dupa parerea mea, matematica. Aia iti pune creierul la treaba foarte mult. laughing

| untu a răspuns:

Cititul cartilor, mancatul nucilor si alune!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În principiu să nu fii vegan.

| PsyhoChild a răspuns:

Cica cititul. MINCIUNI! nu exista hrana pentru creier.creierul se dezvolta si fara ajutorul cititului

| Superior a răspuns (pentru PsyhoChild):

Insfarsit cineva destept pe aici.

| Denision99 a răspuns:

Hrana cea mai buna pentru creier este vitamina B12 care se gaseste in alimentele de origine animala dar si vitamina D3 care se gaseste cel mai mult in peste.
Nu uita ca cel mai des conteaza alimentatia cu apa, creierul are nevoie de lichide dar nu de sucuri ci de apa potabila. Funda?