| kanajambe a întrebat:

Care este boala cainelui cu urmatoarele simptome : tremuraturi ale extremitatilor si corpului,inapetenta( lipsa poftei de mancare) secretii abundente ale ochilor, zis puchini.Rog raspuns si tratament

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Du-l la un medic veterinar, el este în măsură să-ți pună un diagnostic și implicit un tratament.
Pa, pa.

| NuMaContrazice a răspuns:

Am avut si eu un caine care facea crize de epilepsie, se trantea pe jos si tremura ca naiba si l-am dus la doctor si i-a facut o injectie si si-a revenit.Nu a mai facut crize, poate fi si din cauza unor paraziti din sange.

| JockerStoica a răspuns:

Nu mai intreba pe TPU pentru ca nimeni nu te poate ajuta in legatura cu asta. Mai bine te-ai duce cu cainele la veterinar sa-i dea un diagnostic decat sa stai cu el acasa sa moara. Imi cer scuze ca m-am exprimat mai dur dar ai grija ce faci.Bafta.

| Vasilescu_Cami_1999 a răspuns:

Salut! Ce caine este?

| kidDiana a răspuns:

Poate fi o raceala,sau sa-l/sa-o fi tras curenutul daca zici ca are ceva la ochi,catelusa mea de ex. ma demult avea un ochi rosu si i-am dat cu crema de galbenele si ia trecut, dar cainele meu sta numai afara, poate depinde si de conditile in care este tinut daca ii este frig, etc. dar oricum daca iti permiti dul la doctor totusi, sper ca ti-am fost de ajutor si sa se faca repede bine funda?