| anonim_4396 a întrebat:

Ce boala are mama mea daca are urmatoarele simptome ameteala, greata, lipsa poftei de mancare, tensiune oscilanta(90/60-160/40)stare de rau tot timpl, nu are putere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Perceive, diagnosticul asta al tau a necesitat multa fantezie, nu? Ar trebui sa aiba febra mare si icter ca sa te poti gandi la abces hepaatic.
Mai degraba s-ar putea sa aiba diabet (mai ales daca e supraponderala) sau o afectiune cardiologica sau endocrinologica (poate hipotiroidie). Trebuie sa inceapa investigatii intial la medicul de familie (analize de baza) si apoi va fi indrumata spre un medic specialist.

luciana
| luciana a răspuns:

Ascult-o pe brigaela, stie ce zice ( este medic ), deci fuga la medicul de famile si asteptam vesti bune. Lucien.

| ViseColorate_4467 a răspuns:

Poate e gravidalaughingsau poate are gripa scrofina! Mai bine convinge-o sa mearga la un doctor, cu sanatatea nu e de glumit.Mai bine sa mearga acum, pana nu e prea tarziuhappy

| perceive a răspuns:

Cred ca mama ta are ABSCES HEPATIC, cauta pe www.google.ro/ mai multe! dar pana acum nu a mers la doctor, pentru analize? atunci cred ca are si ceva la cap, sincer! incearca sa o convingi sa mearga la medic, daca nu poti suna un medic sa vina acasa la ea, fara sa ii spui! crede-ma va fi mai bine! daca chiar tii la ea... pentru mai multe sfaturi despre aceasta boala si ce ai putea face pentru a ajuta trimite-mi mesaj... te pup draga

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O duci la medicul de familie sa o consulte, sa-i faca analizele si o sa afle. Ii da si tratament si recomandarile necesare. Prin internet nu se pot face consultatii si nu se pot pune diagnostice. Fuga la doctor.

| whitehair a răspuns:

Fuga la analize, sectia cardiologie! Nu mai pierdeti timpul!

| sayre a răspuns:

E gravida!?