| mardeamor a întrebat:

Care este cea mai buna pasta si periuta de dinti(pentru gingii si de albit)? ma refer la pasta mersi mult

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sant minciuni, pasta de dinti niciodata nu albeste dintii eu am incercat fel si fel dar nu a dat rezultat, eu recomand periuta colgate si pasta de dinti tot colgate, eu am un pic galbui dintii (cei cu colt) in rest arata bine.

Apache
| Apache a răspuns:

Colgate whitening. dupa mine cel putin

| Dash a răspuns:

Cred ca SENSODYNE e cea mai buna pentru albit..., pentru gingii sigur.

| Robert a răspuns:

Lacaluct este foarte buna.

| Bursache a răspuns:

Este naturala, este economica cam 6-7 saptamani pentru o familie de 3-4 persoane, si este pentru toata familia, FOREVER BRIGHT TOOTHGEL.

FOREVER BRIGHT TOOTHGEL
Gel de dinţi (35% Aloe Vera Gel).
(tub 130 de gr) - cod 28
Aşa cum am detaliat în Capitolul III.5. – „Aloe Vera şi afecţiunile stomatologice", cercetătorii de
specialitate au confirmat proprietăţile deosebite ale gelului în prevenirea şi tratarea problemelor
cavităţii bucale.
Forever Living Products propune această formulă originală, extrem de eficientă, dezvoltată în
urma multiplelor cercetări, în care gelul de Aloe Vera a fost combinat şi cu alte elemente atent
selecţionate, între care menţionăm propolis-ul şi complexul de clorofilă-cupru cu rol de
antioxidant.
Examinările paralele efectuate de laboratoare stomatologice independente au controlat efectul de
curăţire a dinţilor şi protecţie al gingiei. Institute stomatologice renumite au colaborat pentru
stabilirea raportului optim de aloe din produs. Produsul este rezultatul multiplelor cercetări
intensive şi experienţei stomatologice.
Combinarea propolis-ului, un antibiotic natural cu efectele Aloei Vera ca hemostatic, astringent,
germicid, antalgic, antiinflamator şi dezinfectant face ca gelul de dinţi să fie de o calitate
excelentă. Produsul are rol protector, antiseptic în leziunile purulente ale gingiei, întăreşte
gingiile, nu atacă smalţul dentar şi împiedică formarea tartrului. Proprietăţile enumerate şi nu în
ultimul rând gustul reconfortant al gelului vă vor convinge şi pe dumneavoastră după prima
experienţă. S-au observat efecte foarte favorabile şi în paradontoze.
Utilizare:
1. gingivite;
2. paradontopatii;
3. afte bucale;
4. candidoze bucale;
5. după extracţii dentare şi operaţii maxilo-faciale;
6. leziuni purulente ale gingiei;
7. controlul plăcii dentare (îndepărtarea tartrului).
Recomandări: pentru îndepărtarea tartrului se recomandă periaj blând şi de lungă durată.
Împotriva gingivitelor se recomandă clătirea cavităţii bucale cu spuma rezultată ca urmare a
folosirii gelului de dinţi.
Efectul pastei de dinţi asupra afecţiunilor cavităţii bucale poate fi mărit prin masarea
gingiilor înaintea folosirii produsului cu Aloe First.
Forever Bright ToothGel este singura pastă dinţi cu efecte certe în paradontoză. Tratamentul
paradontopatiilor implică şi cura internă cu produsele FLP.
O gasesti aici http://forever-aloe-vera.eu/produs/category/ingrijire-personala-si-igiena

| ☻☆Diana☆☻ a răspuns:

Depinde de fiecare...
Eu zic ca Sensodyne, dar daca esti deja obisnuita cu sensodyne nu mai are efect...In caz contrar, poti incercawinking
E cam scumpa (17-18 lei) dar isi merita banii happy