| parky23 a întrebat:

Care este cea mai eficienta cura de slabire? Raspunsuri concrete va rog! >big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dublud a răspuns:

Buna.happy
Iti dau un regim
e pur si simplu INCREDIBIL!
E de 9 zile
Eu am slabit 7 kg iar tata 12
E foarte usor depinde cat vrei sa slabesti
Primele 3 zile mananci numai fructe si legume crude [ ex mere portocale morcovi kiwi etc.] ce iti place, daca vrei sa slabesti mult nu manca dupa 18 si bea multa apa.
Urmatoarele 3 zile numai lactate [ preferabil laptele si telemeaua] daca vrei sa slabesti mai mult cum am zis nu manca dupa 18. Mie mi s-a facut greata la a 3a zii de lapte, daca ti se face grija bea apa si gasesteti o ocupatie.
Ultimile 3 zile carne... de peste de exemplu sau dac anuiti place pestele ficat sau pui fiert... tot asa nu ai voie dupa 18. Si Exclus Guma. Daca vrei sa slabestii tinete de el ca si cum ar fi singura ta sansa sa traiesti.batting eyelashes
Stiu ca suna ciudat da eu l-am tinut de multe ori si are efect, MULT SUCCES si merita incercat p. s. Eu in vara am avut 64 de kg si acum am 48, cu acest regim care scade si pofta de mancare
pa.pa si cum ziceam SUCCES!

3 răspunsuri:
| 100SweetSmile4you a răspuns:

Nu exista diete eficiente pentru slabit, exista doar UN STIL DE VIATA SANATOS.Sunt si "diete" care au dat roade, dar si ele tot pe un stil de viata sanatos se bazeaza.Curele de slabire te pot ajuta sa slabesti pe perioada de cand te tii de ele, insa in faza de mentinere, vei pune kilogramele la loc.
Cea mai buna "dieta" este South Beach, dar daca nu functioneaza (desi este foarte greu de crezut), poti incerca si Montignac sau ScarsDale.

Incearca aici, vei gasi informatii cu privire la fiecare dieta:
http://www.slabute.ro/diete

Mult noroc!

| anytuk a răspuns:

Mult sport