| roxana23_7996 a întrebat:

Care este cel mai bun remediu impotriva cosurilor, petelor si a punctelor negre?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
luciana
| luciana a răspuns:

Masca de argila pe care am mai recomandat-o si celor de mai sus pentru a scapa de cosuri, citeste recomandarea mea si cum se face, numai bine, Lucien.

| LoveMusic a răspuns:

Spală-te pe faţă zilnic de mai multe ori, ca să-ţi hidratezi tenul. Zineryt este foarte bun, dar eu foloseam CLEAN&CLEANER şi mă ajută foarte mult.Acum,am descoperit AVON CLEAR SKIN şi e foarte bun şi nu e foarte costisitor.Am două tuburi de cremă AVON CLEAR SKIN de 125ml. AVON CLEAR SKIN Blackhead Clearing Cleanser (Nettoyant Pores Nets) şi AVON CLEAR SKIN Immediate Response Blemish Cleanser (Nettoyant anti-imperfections). Prima este în tub alb şi crema e un albastru închis care are ceva particule dinalea mici pentru curăţarea tenului şi eliminarea punctelor negre. Iar a doua, e un tub incolor (nu are culoare, transparent) şi crema e albastră, fără particule, fină şi este gel de curăţare pentru tratare a petelor şi a coşurilor şi imperfecţiunilor. Pe mine chiar mă ajută. Iar când mă spăl pe faţă, folosesc un săpun lichid special antibacteriant şi nu folosesc fond de ten. Pe mine mă ajută extraordinar de mult. Mult succes! Îmi dai fundăă? love struck

| elvisedy a răspuns:

Foloseste aloe vera! elvisedy

| Strawberry_3130 a răspuns:

Dermatologul tongue Incearca sa nu stai prea mult la soare fiindca asta poate cauza aparitia cosurilor, punctelor negre etc. Pe mine m-a ajutat foarte mult o consultatie. Zineryt este foarte bun impotriva cosurilor si incearca sa te speli pe fata de multe ori pe zi. Iti urez mult succes

| luvme a răspuns:

Eu am scapat de cosuri cu ZINERYT. Am auzit ca pentru a scapa de pete se foloseste ulei de argan. Este cam scump dar e ff bun. Sper ca ti-am putut fi de ajutorbig grin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Igiena.