| sasuke8000 a întrebat:

Care este greutatea ideala la 14 ani si 7 luni, 1.65 inaltime? dau fundita si /vot. multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca fata 40-50 daca baiat 40-55 funda?

11 răspunsuri:
| Gabonne1982 a răspuns:

Cred ca undeva in jurul a 50-55 kg

| XXy a răspuns:

In functie de marimea oaselor, proportionalitatea grasimii etc poate fi 50kg poate fi si 70kg.

| CannabisFan a răspuns (pentru XXy):

Eu sunt baiat, am 14 ani si 3 luni, 1.70, 48Kg, daca port 41-42 am oasele mari, sun slab, cred ca oasele cantaresc mai mult din corpul meu!laughing

| Deutzeuh a răspuns:

Buna sasuke. greutatea ar fi cam de 50 - 55 kg
ai vazut ca fotomodelele au 5o de kg la 20 de ani dar nu e bine sa vi asa. pentru varsta ta cam atat ar trebui 50-55 kg...papa succes:*:*

| trifescugabriela a răspuns:

Oricum nici supraponderala dar nici foarte slaba eu de ex am 15 ani si am 44 kg sunt slaba la varsta mea!

| mihaela_6858 a răspuns:

50-55 de kg

| ReiVaN a răspuns:

Minim 55.

| Cristian_6815 a răspuns:

La varsta asta nu ar trebui sa iti faci griji in privinta greutatii ideale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

50-55kg (depinde de fiecare)big grin
ps:am o foaie care ii arata greutatea normala

| Naze a răspuns:

Daca ai 1 65 si cum zic mai joc colegi pai ai fi super grasa sa ai 55 de kg la 1 65 uh nu iti dai seama ce grasa esti nu inteleg.dc vrei sa fi grasa/.//?

| sasuke8000 explică:

Multumesc mult happy