| Mogiojojo a întrebat:

Care este mierea cu cel mai mare continut de peroxid de hidrogen (apa oxigenata)? Am auzit ca cele inchise la culoare contin mai mult peroxid.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Miere cu peroxid de hidrogen?! De unde ai mai scos si prostia asta?!
Mierea care este mai inchisa la culoare, este asa numita "miere de mana": http://infoapicultura.blogspot.com/2011/03/mierea-de-mana.html
Dar mai poate fi si mierea de menta, cu culoare verzui-brun roscata sau mierea de molid, cu culoare verde inchis.
Nu mai "auzi" ce spun toate babele pe la usa bisericii sau la piata.

| Mogiojojo explică (pentru Iote):

Cum adica nu e adevarat ca mierea contine peroxid de hidrogen? In orice articol sau carte poti sa gasesti aceasta informatie.

| Iote a răspuns (pentru Mogiojojo):

In ce "articole"? In site-urile de specialitate ale "Apicola"? Ia sa vad si eu.

| Mogiojojo explică (pentru Iote):

Poate nu ar trebui sa ma contrazic cu tine daca nu stii nimic despre acest subiect.