| bmerry a întrebat:

Care este temperatura maxima pe care o suporta corpul atunci cand avem febra?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

De la 40 de grrade in colo, este foarte periculos

| FaraNumePls a răspuns:

Salutare, eu știam că după 40 în sus este foarte grav.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Cine spune 41-42, s-a gindit la tuica. La 40 deja e grav; daca rezisti.

| LuciWv a răspuns:

Dupa 42 iti pierzi constiinta

| Aslam a răspuns:

Dupa 40!

| tickey a răspuns:

La 42 incepe sa afecteze organele. am avut eu 40, 5 si mai aveam putin si picam din picioare

| Cristii2001 a răspuns:

40-41! Dupa 40 deja e o situație critica