| FlOwErPoWeR a întrebat:

Daca am temperatura 37.3 am febra?
fundita:X

Răspuns Câştigător
| KittyPinker a răspuns:

37 este temperatura corpului si daca ai peste 37 ai febrawinking funda?puppy dog eyes

6 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

Nu neaparat.Depinde varsta, greutatea, etc.Nu te alarma, temperatura nu este prea ridicata.cand o sa aia aproape 38, 5 vei avea temperatura calumea. Eventual poti incerca sa-ti pui o compresa cu apa rece.B`byekiss

| HallyKity a răspuns:

Pai normala e 36 asa ca putin acolo sa zicem ca ai eu cand eram bolnava "moarta"am avut 38 i-a un nurofen pentru ca s-ar putea sa racesti mai ales daca te ia cu frig si te doare corpul asa cu totul si capulsper ca te-am ajutathappy

| ionela22 a răspuns:

Sub 37 = normal, intre 37 si 38 = subfebra, peste 38 = febra, peste 39.5-40 = febra inalta
Temperatura normala a corpului omenesc este de 36, 37 de grade in cazul in care trece de maxim 37, 5 grade ai temperatura.
funda?

| Vali87 a răspuns:

Da, clar.

| FlOwErPoWeR explică:

Mersi:-&

| mihaelaroxy a răspuns:

Depinde de organismul fiecaruia. cand ajungi sa ai peste 38 de grade atunci ai temperatura