| Helly1226 a întrebat:

Care ingrasa mai mult, glucidele sau lipidele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ladybug17 a răspuns:

Glucidele (sau carbohidraţii) sunt, asemeni zânelor, bune sau rele. Cele bune sunt asimilate mai greu şi ajută la procesul de slăbire. În această categorie intră majoritatea fructelor şi legumelor.

Cele rele solicită pancreasul şi nu trebuie să intre în alimentaţia ta. Asta înseamnă că nu ai voie produse de patiserie, cartofi prăjiţi, alcool, făină albă.
Lipidele sunt grăsimile de origine animală (smântână, unt, iaurt) sau vegetală (margarina).
Uite aici un articol interesant despre acest subiect, cred ca daca sunt consumate echilibrat ambele sunt benefice si daca sunt consumate in exces sau in combinatii gresite pot provoca un dezastru in corpul nostru :))
http://www.clickpentrufemei.ro/......_4466.html

| Helly1226 explică (pentru ladybug17):

Eu nu vreau sa slabesc, caut metode de ingrasare happy

3 răspunsuri:
| Latinmoon a răspuns:

Glucidele clar!

Răspuns utilizator avertizat