| 21091977 a întrebat:

Care medicamente sunt bune pentru memorie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

De acord cu -Bula- ...si completez somnul odihnitor!
Un organism bine odihnit, hranit sanatos ajuta memoria si in general buna functionare a creierului!
In plus. e bine sa fii o persoana organizata si ordonata!
Asa tii minte mai bine!
Daca nu sunt cauze medicale si varsta inaintata(Alzeimehr) cand... mare lucru nu se mai poate face! sad

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Uita-le!
Sunt doua cai naturale care ajuta memoria f.bine:
- lecitina - se extrage din diferite plante si stimuleaza foarte bine capacitatea de memorare (este indicata folosirea in timpul invatarii pentru. examene, cate o cura de max. 1 luna)
- gingco bilboa si extractele din ea - excelent regenerator al memoriei, atat sub forma de ceai, cat si medicamentele preparate din extracte - se fac cure de cate un ceai timp de max. 1 saptamana, urmat de pauza de 1-2 luni
Ambele tratamente se fac sub control medical, iar excesul poate dauna crierului

Alte răspunsuri
| jolie_3446 a răspuns:

Lecitina

| LittleZyzy a răspuns:

Lecitina, Memo Plus

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ultra Memory este un produs care merita incercat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lecitina este cea mai buna

Alte răspunsuri