| anonim_4396 a întrebat:

Niște medicamente bune pentru memorie? Am nevoie pentru facultate

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Lecitina si uleiul de peste ajuta mult functionarea creierului.

| sierra1 a răspuns:

Medicamente pentru facultate zici? Incearcă soluția aia bătrânească: exersare și repetiție

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Memoria nu se rezolvă cu pilule. Ea este determinată de o funcționare optimă a creierului, bazată pe o alimentație echilibrată, mișcare, somn, odihnă.

| ReddY25 a răspuns:

Repetiția este mama învățăturii?

| Adinita21 a răspuns:

Am folosit eu unele excelente, nu-mi amintesc cum se numeau.