| Sara2 a întrebat:

Care sirop e mai bun pentru tuse? cel din muguri de pin sau mucosolvan?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| micurutza2005 a răspuns:

Eu nu sunt multumita de mucosolvan fetita mea de ex a avut alergie la el si nici nu a avut efecte aproape deloc, dar cel de muguri de pin e mai bun si cel numit PLANTUSIN e mai complex, dar depinde ce afectiuni ai, eu am fiert ceapa cu cojite de la nuca aia de unde e miezul nu cea tare si a iesit un ceai foarte bun desi am crezut ca va fi gretos si nu-l va bea am pus putina miere si la baut intr-o zi asa cate putin si nu a mai tusit a doua zi a fost bun pentru. ea si cred ca si tie ti-ar fi bune leacurile astea naturale, mai poti sa pui si in ridiche neagra zahar si cand se formeaza sucul din ea se bea si acela e bun, mai sunt multe care dau rezultate si sunt naturale nu dauneaza.succes!

| M4RK a răspuns:

Mucosolvan, Grindtus,...

| Sara2 explică:

E f amar vomit de la el

| cesege a răspuns:

Da, gravitatea conteaza foarte mult! Siropul de pin este naturist. Daca doctorul recomanda Mucosolvan, si acesta e f bun si ajuta.Deci,La doctor Alinutza! Sanatate!

| erika_9732 a răspuns:

Ai incercat stodal?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Acum depinde cât de gravă este şi afecţiunea şi toleranţa la medicamente chimice!
Siropul din muguri de pin este obţinut natural fără substanţe chimice, iar Mucosolvan este un metabolit din bromhexim (bisolvon), de aceea îţi recomand şi este suficient în prima fază un control la medicul de familie (dacă este mai grav te va trimite şi la un specialist) şi îţi va prescrie un sirop antitusiv pentru tine (orice substanţă ingerată poate produce alergie, de aceea nu-ţi recomand decât după vizita medicală!).
Sănătate.
Pa, pa.

| Lăcră_2190 a răspuns:

Eu cred ca mucosolvanbig grinbig grin...

eu iau din asta si e bun...

sau mai e bun si augumentinbig grin