| xBeyondSoul a întrebat:

Se ia sirop PROSPAN la tuse seaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ceuşan_Carla_1999 a răspuns:

Am ceva mai bun...a natural. 1.Iei o ridiche neagra 2. o tai in 2 jumatati 3.scobesti miezul din amandoua jumatati 4. pui zahar sau miere(ce ai) si pe dimineata zeama din scobitura si zaharul sau mierea se contopesc si rezulta un sirop foarte bun pentru tusea seaca. Sper sa te ajute. :*:*

5 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Da,se poate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Prospan este un sirop natural cu extract de iederă. Este un bun mucolitic, fără reacţii secundare. Citeşte şi aici:
www.prospan.ro. dar nu se dă preventiv, doar în cazuri de tuse uscată.
Te pup!

| SandraM a răspuns:

Uite citeva retete de siropuri de tuse naturiste. Insanatosire grabnica!
http://www.elady.ro/articole/Sanatate/Remedii-naturiste-contra-tusei.html

| Andreicovici a răspuns:

Sunt siropuri naturale din muguri de brad naturale.Se gasesc la magazinele BIO.Pe viitor poti sa-ti prepari si singura acasa. Intra pe www.cumsatraiestisanatos.com unde am postat de curand o astfel de reteta.

| xBeyondSoul explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri! Dar Ceusan Carla a dat un raspuns foarte bun si deja de 2 zile sunt aproape sanatos! Poftim fundita promisa:*