| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt cauzele unui stop cardio-respirator. Prietenul unei cunostinte din Vrancea a murit acum aproape 2 saptamani sad.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Sunt explicatii bune aici,
http://www.ziarulprahova.ro/......ul-pe-rana
Te pup!

| AOLEVRIC a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc mult happy. Pupa-maaa cat vrei :****.

5 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Un stop cardiorespirator poate fi cauzat de o multitudine de afectiuni cronice sau acute.
http://www.i-medic.ro/boli/tahicardia-ventriculara

| AOLEVRIC a răspuns (pentru doctoressa):

Multumesc mult pentru link.

| claemi a răspuns:

Expunere la caldura, efort, NaCl in exces, fumat ...si sint o sumedenie! Atentie cei care sufera cu inima-cardiacii.

| AOLEVRIC a răspuns (pentru claemi):

El a murit in somn, e posibil sa-i fi cedat plamanii?