Întrebare recomandată | diarie a întrebat:

Care sunt cele mai bune vitamine pentru dezvoltare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Citeste asta si poate te orientezi spre aport natural de vitamina! o zi buna sa ai!
http://www.descopera.ro/......e-vitamine

| LadyLilith a răspuns:

Poti sa iei si vitamine, insa cea mai buna metoda este un mod de viata sanatos si sport. Nu consuma multa paine, sa bei multa lapte, sa mananc cascaval, evita sucurile carbogazoase, multe legume si fructe, peste. Sa nu fumezi, cafea in cantitate mica, fara alcool, grasimi in cantitati moderate.

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Eu am luat mai multe tipuri de multivitamine si ma durea capul de la ele ca sunt sintetice. recomand sa le iei pe cele din legume si fructe.

| DrLolo a răspuns:

Eu iti recomand ceva naturist VitalEnergi le poti lua de la farmaci naturiste

| Xboyhb a răspuns:

Vitamine de la A la Z, si beuri injectabile odata la 6 luni contin vitamine ce se extrag din scoarta de copac ceea ce e imposibil de absorbit in organism din mancare

| Leracika2000 a răspuns:

Eu iti recomand sa maninci fructe)))

| 123456789060405842 a răspuns:

Vitamina A pentru ochi ageri si piele sanatoasaSistem imunitar eficient cu vitamina COase puternice cu vitamina D3Vitamina E pentru sistemul cardiovascularComplexul de vitamine B
Multi Vitamin & Mineral de la Secom®, meganutrient cu o compozitie unica de vitamine si minerale

| AlexTihanov a răspuns:

Osteocare sirop sau pastile.