| Vladimir99 a întrebat:

Care sunt cele mai eficiente metode de indepartare a tatuajelor? Exista vreo metoda pe care as putea sa o aplic acasa? Si stie cineva un loc in Bacau unde mi-as putea indeparta un tatuaj?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| tenshi261 a răspuns:

Se poate indeparta cu laserul dar nu acasa; sau ai mai putea sa-ti faci altul peste daca nu e mare...

| daassh a răspuns:

Tatuajele permanente prin cate stiu eu nu se pot sterge.Succes!

| Vladimir99 explică:

Vreau sa il indepartez de tot, nu sa il acoper...

| SmileDot a răspuns:

Cu mult timp in urma, pe cand ma uitam la L.A. Tatoo (cred ca asa se chema emisiunea) si o vedeam pe Kat Von D. am prins un episod cand ea vroia sa isi indeparteze un tatuaj. A fost la un salon si in cateva sedinte tatuajul putea fi indepartat dar durea destul de mult. Acasa nu stiu nici o metoda, nici nu cred ca exista.

| spartacusconan20 a răspuns:

Tatuezi altul peste el incat sa para alt tatuaj cu alta idee.